پرسش‌های متداول

چگونه در سامانه ثبت نام کرده و مقالات خود را ارسال کنیم؟

راهنمای ثبت نام و ارسال مقالات خود را می توانید از بخش «راهنمای نویسندگان» دریافت کنید.

نحوه پیگیری مقالات ارسالی به چه صورت است؟

کاربران می­توانند با مراجعه به سامانه نشریه در حساب کاربری نویسنده مسئول وضعیت مقاله را بررسی نمایند یا اینکه به آدرس نشریه ایمیل ارسال نمایند.

در صورت فراموش کردن رمز عبور چه باید کرد؟

گزینه «ورود به سامانه» را در منوی بالای صفحه انتخاب کنید و سپس گزینه «رمز عبور را فراموش کرده ام!» را انتخاب کنید. در صورتی که ورود به سامانه دچار مشکل شد جهت دریافت رمز عبور جدید با مدیر اجرایی نشریه مکاتبه نمایید.

در زمان بارگذاری مقاله در مرحله اولیه، چه فایل هایی باید بارگذاری شوند تا مقاله مورد ارزیابی اولیه قرار گیرد؟

فایل اصل مقاله، مشخصات نویسندگان، فرم تعهد نامه و فرم تعارض منافع

شرایط لازم برای آماده سازی و تدوین نهایی مقالات جهت ارسال به فصلنامه تحقیق و توسعه در حقوق تطبیقی چیست؟

جهت آماده سازی مقاله و تدوین نهایی آن برای ارسال به نشریه، لطفا به «راهنمای نویسندگان» مراجعه کنید. رعایت تمام نکات و شیوه نامه های مندرج در این راهنما ضروری است.

نویسنده/نویسندگان مقالات چه اصول اخلاقی ای را باید مد نظر داشته باشند؟

تمام نویسندگان مقالات باید اصول اخلاقی انتشار آثار علمی را مد نظر داشته و مراعات نمایند. دوفصلنامۀ حقوق بشر به طور جدی بر رعایت اصول اخلاقی انتشار آثار علمی تاکید دارد و تمام نویسندگان موظفند پیش از ارسال آثار خود از طریق بخش «اطلاعات نشریه»، «اصول اخلاقی انتشار مقاله» در فصلنامه تحقیق و توسعه در حقوق تطبیقی را مطالعه و تماما رعایت فرمایند.

آیا امکان افزودن یا حذف کردن نویسنده/نویسندگان وجود دارد؟

تعداد و ترتیب نویسندگان مقاله به همان صورتی که در تعهدنامه مشخص شده، مورد قبول است و تقاضای حذف یا افزودن اسامی نویسندگان فقط قبل از فرایند داوری و با درخواست کتبی تمامی نویسندگان و اعلام علت امر قابل بررسی است.

چه موقع نامه پذیرش مقاله دریافت می شود؟

هنگامی که تمامی اصلاحات لازم بر روی متن شما انجام شد و داوران و در نهایت سردبیر نوشته ی شما را تایید کردند و فایل زودآیند را ارسال نمایید. نامه پذیرش به شما داده خواهد شد.